Dünya dili Esperanto’yu öğrenin

Dünya dili Esperanto’yu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Herşeyden önce dil kolay öğrenilebilmesi için ustaca tasarlanmış. 1887 yılından beri 10 binden fazla orijinal ve tercüme kitap yayınlanmış. Şu anda tahminen dünya üzerinde 2 milyon kadar kişi Esperanto dilini öğrenmiş esperantist mevcut, bunlardan bir kaç yüz bini dili ustalıkla kullanabiliyor ve gene bunların 1000 tanesinin de anadili Espweranto. Türkçe kaynaklar kıt olsa da eskisi gibi yok değil. İşte size enkolay dil Esperanto’yu öğrenmek için bazı kaynaklar.

1) http://lernu.net/  eskiden kotu de olsa Türkçe önyüzü vardı ama artık yok. İngilizce biliyorsanız veya başka bir dil biliyorsanız Esperanto’yu buradan çok rahat öğrenebilirsiniz. Çok sayıda alıştırmalar ile, gramer açıklamaları ile dili rahatça öğrenebilirsiniz. Ayrıca mektuplaşma imkanı bulabileceğiniz bir çok kişi adresi, ve dili tartışabileceğiniz bir forumu da var.
lernu-net

2) http://kurso.com.br/index.php?tr  Çok iyi olmasa’da Türkçe önyüzü de olan bir uygulama (sorun Türkçe’nin Avrupa dillerinden farklı bir yapıya sahip olması), bilgisayarınıza indirip çalışabilirsiniz.
kurso-com-br

3) http://learn.esperanto.com/tr/   Eski ama önemli bir metod olan Zagrep Metoduna dayanan Esperanto dilini hızlı bir öğrenme kaynağı.
learn-eo

4) Doğrudan Metod ile Esperanto  Esperanto’yu öğrenmek için en iyi metoda sahip bir kitap. Artık Türkçe dilinde de mevcut. Kitap ayrıca facebook’taki sayfamızda ders notları ile birlikte mevcut.
Esperanto per rekta metodo

5) Esperanto konularına göre yüzlerce facebook grubu, örneğin ana Esperanto grubu
esperanto-facebook-grupo

6) Son olarak da gene facebook’ta bizim kendi grubumuz: Esperanto Türkiye, dili öğrenebileceğiniz kaynakları ile, Esperanto hakkında haberler alabileceğiniz bir yer, ve dili tartışabieceğiniz komple bir forum. Ayrıca talep olduğu takdirde İstanbul Anadolu yakasında haftada bir gün 2 saat süreli dili öğrenebileceğiniz sınıf kursu.
esperanto-banner-tr-uzun-1

Dili öğrenmek için grubumuza üye olabilirsiniz…

Respondi

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Ŝanĝi )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Ŝanĝi )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Ŝanĝi )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Ŝanĝi )

Connecting to %s

%d bloggers like this: